ІV Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки“

У фестивалі взяли участь 42 майстри народної творчості України та 126 підприємців, які популяризували українську символіку, національні вироби, вишиванку та національний костюм. Всього у містечку з виробів народної творчості нараховувалось 168 намети.
Зокрема на фестиваль приїхали майстри народної творчості з Івано-Франківської області (с. Кути, Річка, м. Косів, Космач, Яремче, Коломия, Городенка), м. Чернівці, м. Вижниці Чернівецької області, Рівного, Вінниці, Києва, Тернополя та Терноппільщини ( м. Чортків, Бучач, Шумськ, смт Березовиця Тернопільськкого району, с. Плебанівка Теребовлянського району).
У фестивальній програмі взяли участь більше як 20 художніх колективів та окремих виконавців м. Тернополя.
Під час фестивалю відбувся конкурс на кращу чоловічу сорочки, жіночу блузу, національні костюми , вишиту картину та рушник особисто створені майстрами.
На фестивалі побувало біля 20 тисяч тернополян та гостей міста.
В організації фестивалю взяли участь більш як 20 волонтерів з молодіжних організацій: “Тризуб“ ім. С.Бандери, Молода Просвіта, Жіноча Січ, Молодіжна комісія при УГКЦ.

Упродовж п’яти років проведення фестивалю у населення області змінилося ставлення до української вишивки, яка увійшла у повсякденне життя людей і стала нормою. Так наприклад у м.Тернопіль кожного року 1/3 випускників ЗОШ одягають на випускний вечір національний костюм. У зв’язку з цим проводиться щорічний конкурс на кращий такий костюм. Також під час проведення першого дзвоника, останнього дзвоника учні та студенти загальноосвітніх та вищих навчальних закладів одягають вишиванки.
Під час проведення фестивалю упродовж двох днів в м. Тернопіль рішенням міської ради узаконено безкоштовний проїзд пасажирів у громадському транспорті, які одягнули вишиванку.
Збільшилася кількість молодих пар, які вінчаються у національних костюмах.
Джерело - https://odnoboko.net/